Projekt Staňkov žije

„Staňkov žije“ je projekt, který má za cíl upozornit na krásu této malebné obce ležící v Jižních Čechách a jejího okolí. Obec je umístěna do CHKO Třeboňsko, těsně k hranicím s Rakouskem. Nejbližší hraniční přechod je jen pouhý 1 km od obce.

Mimochodem Staňkov je vzdálen od hlavního města Prahy 159 km a cesta do něj zabere cca 159 min.              Jaká krásná číselná náhoda.  A to je důvod se jet do Staňkova podívat a nasát neopakovatelnou atmosféru u dvou krásných jihočeských rybníků Hejtman a Staňkovského rybníka s programem, který se návštěvníkům naskýtá.

Aby lidé z celé ČR měli další důvod se sem zajet podívat, ale také proto, aby se ve Staňkově lépe žilo, vznikl na počátku roku 2020 projekt, který v sobě nese kulturní obohacení této oblasti. Od myšlenky se rychle přešlo k činům a začaly se rodit první nápady a s nimi první akce. Kulturní a sportovní akce jsou v průběhu roku určeny zejména místním obyvatelům a během letní sezóny nejen jim, ale i návštěvníkům. Bohužel do slibně naplánovaného projektu a akcím zasáhl neblaze vliv opatření proti šíření COVID-19. Nyní se snažíme opět roztočit akce do plného proudu.

Vyvrcholením nebo chceme-li hlavním tahounem tohoto projektu je koncipován Festival na břehu, jehož první ročník se uskuteční dne 31. 7. 2021 v čase od 13:00 do 22:00 v obecním kempu č. 2 přímo u Staňkovského rybníka. Podtextem tohoto prvního ročníku bude „Historie obce Staňkov a střípky současnosti“. Můžete se těšit na zajímavé přednášky a dobové fotky. Nebude se tedy jednat jen o běžný festival, na kterém posluchač poslouchá kapely a sem tam si dojde pro něco dobrého ke stánku. Jde o hudebně edukační festival, kde kromě hudby naleznete přednáškový stan, ve kterém budou celý den probíhat přednášky na témata spojená s tímto regionem. Budou zváni zajímaví hosté, odborníci a lidé na slovo vzatí. Jejich jména budeme průběžně zveřejňovat v rubrice ,,Festival na břehu“.

Vystoupí zde celá řada skvělých country, bluegrass, rock a trampských skupin, z nichž zlatý hřeb večera bude bezpochyby jihočeská kapela Nezmaři a dáma českého folku Pavlína Jíšová.

Děkujeme, že čtete tyto řádky a budeme se těšit na Vaši návštěvu u nás na Staňkově.

S přáním krásných dnů

Starostka Jana Srnec Karlovská

STAŇKOV ŽIJE

FESTIVAL NA BŘEHU

FESTIVAL NA BŘEHU – HUDEBNĚ EDUKAČNÍ PROJEKT