STAŇKOV ŽIJE

STAŇKOV ŽIJE

Projekt Staňkov žije

Staňkov žije, je podtitul projektu, který má za cíl, upozornit na krásu této malebné obce ležící v Jižních Čechách, jen co by kamenem dohodil od rakouských hranic – konkrétně nejbližší hraniční přechod je jen pouhých 3,7 km vedoucí k nejbližší rakouské obci Schlag.

Mimochodem Staňkov je vzdálen od hlavního města Prahy 159 km a cesta do něj zabere cca 159 min. jaká krásná číselná náhoda.  A to je důvod se jet do Staňkova podívat a nasát neopakovatelnou atmosféru u dvou krásných jihočeských rybníků Hejtman a Staňkovského rybníka s programem, který se návštěvníkům naskýtá.

A aby lidé z celé ČR měli důvod se sem zajet podívat, a aby se ve Staňkově lépe žilo, vznikl na počátku roku 2020 projekt, který v sobě nese kulturní obohacení této oblasti. Jak už to tak bývá, od myšlenky se rychlo přešlo k činům a začali se rodit první nápady a s nimi první akce.

Vyvrcholením, neboli chceme-li hlavním tahounem tohoto projektu je Festival na břehu, který se odehraje          31. 7. 2021 v čase od 13:00 do 22:00 v obecním kempu u Staňkovského rybníka.

Zde vystoupí celá řada skvělých country, bluegrass, rock a trampských skupin, z nichž zlatý hřeb večera bude bez pochyby skupina Nezmaři, která bude hrát od 21:00 – 22:00 hod. a tím i uzavře hudební část festivalu.

Nebude se jednat jen o běžný festival, na kterém posluchač sleduje kapely a chvílemi si dojde pro něco dobrého ke stánku. Jedná se o hudebně edukační festival, kde kromě hudby naleznete přednáškový stan, kde budou celý den probíhat workshopy a přednášky na témata spojená s rybnikařením, s životním prostředím, kde se dozvíte něco o historii regionu a zároveň nakouknete do jeho budoucnosti.

K tomuto budou pozváni významní hosté, odborníci a lidé na slovo vzatí. Jejich jména budeme aktuálně zveřejňovat v rubrice ,,Festival na břehu“

Děkujeme, že čtete tyto řádky a budeme se těšit na vaši návštěvu u nás ve Staňkově

S pozdravem

Starostka Jana Srnec Karlovská

STAŇKOV ŽIJE

FESTIVAL NA BŘEHU

FESTIVAL NA BŘEHU – HUDEBNĚ EDUKAČNÍ PROJEKT