26.-27.7. 2024

 ZVEME VÁS NA 4. ROČNÍK  FESTIVALU NA BŘEHU

V PÁTEK 26.7.2024 OD 19:00 HODIN

V SOBOTU 27. 7. 2023 od 16:00 hodin

TĚŠÍME SE NA VÁS

FESTIVAL NA BŘEHU 26.-27.7.2024

LETOŠNÍ 4. ROČNÍK  FESTIVLU ZAČNE JIŽ V PÁTEK VEČER.

 

TĚŠIT SE MŮŽETE NA PROMÍTÁNÍ FILMU I NA MUZIKU

 

V SOBOTU ZAČNEME V 16:00 HODIN

Kromě skvělých kapel se můžete těšit na přednášky, workshopy a výstavy o historii a současnosti obce Staňkov.

 

Catering zajišťuje Občerstvení Na pařezu

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

MOŽNOST STANOVÁNÍ V OBECNÍM KEMPU

PRODUKČNÍ TÝM V ČELE S PANÍ STAROSTKOU JANOU SRNEC

ČASOVÝ HARMONOGRAM

SOUTĚŽ O VÍKEMDOVÝ POBYT V GLAMPINGOVÉM STANU

JAK SE ZÚČASTNÍM?

Vytiskněte si pozvánku, vyplňte své jméno a přijďte v pátek, v sobotu na náš festival.

Pozvánku slosujeme a hlavní výhra je víkendový pobyt v krásném novém glampingovém stanu.

PŘIJĎTE A VYHRAJTE!!!

PRO STAŽENÍ KLIKNĚTE NA POZVÁNKU.

POZVÁNKA KE STAŽENÍ

POZVÁNKA KE STAŽENÍ

zde vám představíme kapely, které uslyšíte na našem festivalu

EPYDEMYE

Jihočeská folková a folkrocková skupina Epydemye si posluchače napříč generacemi získává svou pozitivní a živelnou koncertní energií a písněmi, které otevírají zajímavá témata.Je považována za jednu z nejosobitějších kapel na současné folkové/písničkářské scéně.

V jeden okamžik vás přinutí sednout si a poslouchat texty, aby vás vzápětí zvedla ze židle. A jestli odejdete z koncertu nabití pozitivní energií, je to přesně ten důvod, proč to Lucie Vlasáková (zpěv, kontrabas), Mirek Vlasák (zpěv, kytary), Honza Přeslička (zpěv, kytary) a Tomáš Hobzek (bicí) dělají.

Za desku Kotlina kapela získala žánrovou cenu Anděl 2015. Na tomto monotematickém albu zpracovala životní příběhy osobností československých dějin 20. století (Adolfa Opálky, Milady Horákové, Jana Palacha, Josefa Mašína a dalších). V roce 2019 vychází album Milé děti, které se dotýká současnosti a toho, čím kapela momentálně žije. Díky písním můžete se třemi rodiči prožít vzlety do výšin, strmé pády, lásky, touhy a příchod dětí, které obrací životy naruby. I tato deska získala nominaci na žánrovou Cenu Anděl. V roce 2021 kapela vydává album Prosklený nebe. Deska je částečně inspirovaná pobytem v neratovském kostele v Orlických horách, ve čtrnácti písních pojednává o uspořádání životních hodnot, nabízí pohled na dnešní společnost, vztahy a život. Stejně jako předchozí dvě desky vznikla i tato pod producentským dohledem Dalibora Cidlinského jr. a s hudebními hosty, kytaristou Josefem Štěpánkem a baskytaristou Janem Cidlinským.

fESTIVAL nA BŘEHU EPYDEMYE

ANTIKVARTET

HISTORIE

Skupina byla založena v roce 1962 ve složení Dušan Vančura, Oldřich Ortinský, Vlastimil Marhoul a Rudolf Vespalec na akademické půdě Vysokoškolského uměleckého souboru (VUS) jako protest proti tehdy nově založenému Spirituál kvartetu. Odsud název ANTIkvartet. Její činnost pozastavil přechod většiny členů do zmíněného Spirituál kvartetu (později kvintetu) v roce 1964.

Antikvartet byl obnoven po padesáti letech nečinnosti v roce 2013, tentokrát ve složení Dušan Vančura, Zuzana Vančurová, Magdalena Jungwirthová a Štěpán Štrupl.

Společně jsme natočili dvě alba: Všechno se jednou změní (2018) a Desatero setkání s Medvíďaty (2020).

 

SOUČASNOST

V současnosti tvoří Antikvartet Zuzana Vančurová, Magdalena Jungwirthová, Tomáš Vávra a Jiří Mašek.

Repertoár skupiny se pohybuje napříč žánry a staletími, sahá od klasické čtyřhlasé sborové literatury přes lidové písně a spirituály, až k soudobým moderním skladbám, především s texty Dušana Vančury.

STAŇKOV ŽIJE

TOM TONES

Je parta ostřílených muzikantů, kteří již dávno vědí co posluchačům nabídnout. Každý z nich si prošel spoustou kapel a vše jak se zdá se zúročí právě v TomTones, kapele která hraje moderní country, rock´a´roll až po rockové balady

celý program je složen z písní Tomáše Tichého a je postaven na jeho elektrické kytaře, která je vybavena nevídaným systémem B/G benderem. Jedná se o systém táhýlek a pružin, ve kterých se stejně nikdo nevyzná

Kromě vlastních českých textů a vlastní – půvotní hudby vás kapela nadchne dobrou náladou a správným chlapským humorem

RYBNÍKÁŘI

Jsou hudebně-divadelní skupina. Poprvé se objevila v roce 1988 na oblastním kole Porty a od té doby hraje nepřetržitě více než 30 let. Od začátku se zaměřuje převážně na vlastní tvorbu ovlivněnou trampskou, swingovou, folkovou a country písní. Rybníkáři se 6x probojovali do národního finále Porty, poprvé v roce 1993. Rybníkáři hrají na koncertech, hudebních a divadelních festivalech, nejen muziku, ale i pohádky pro děti. Pořádají i vlastní hudební a divadelní pořady a festivaly. Za zmínku určitě stojí 17 ročníků festivalu „Jihočeské zpívání“ v Trocnově, populární letní festival pro děti „Pohádkový Chlum u Třeboně“ pořádaný od roku 2001 i pět ročníků „Vodnického Splavu“ na Slezské Hartě. 

STAŇKOV ŽIJE

ECHOES

 

KAPELA ECHOES

byla pojmenována podle legendární skladby Echoes kapely Pink Floyd. Jsme z Prahy a hrajeme big beat let 60.-70. Od klasických rock‘n’rollů Chucka Berryho, přes Beatles až po trochu tvrdší kousky např. od Deep Purple.

Nebojíme se zabrousit ani do progresivního rocku a art rocku již zmíněných Pink Floyd nebo třeba kapel Collegium Musicum či Love Sculpture.

Zkrátka “An echoe of a distant time”, jak hlásá text skladby, jež nám dala jméno…

BIOPOP

Kapela vydala své debutové EP v pražském studiu Borise Carloffa, skvělého zvukaře a muzikanta ověnčeného několika cenami Anděl, a svůj debutový klip s krásnou a známou českou filmovou herečkou a členkou činohry Národního divadla v Praze Janou Pidrmanouvou, kterou můžeme znát i ze seriálu Okresní přebor nebo Kriminálka Anděl.

BIOPOP je celoživotním snem Radomíra Švece, který má za sebou úspěšnou hereckou kariéru. Kromě jeho hereckých rolí (mohli jste ho vidět například v seriálech Ordinace v Růžové zahradě, Místo v životě nebo ve filmech Vrásky z lásky, Šťastný smolař a Bez tváře.) Nazpíval i singl „EDEN“ s Markétou Irglovou. „Několikadenní setkání s Markétou Irglovou ve studiu bylo neskutečnou inspirací v Markétiným maximálním zaujetím a napojením na věc, skvělou přípravou, pracovitostí takřka bez přestávek, skromností, lehkostí a otevřeností k okamžikům momentální inspirace.“ tvrdí frontman kapely.

Kapelu poskládal frontman Radek společně s vynikajícím charizmatickým bubeníkem Honzou Gajdošem jako partu kamarádů „na jedno použití“ při nahrávání singlu pro celovečerní film. Sám Radek začínal mimo jiné jako pouliční muzikant, ale astrologická předpověď uznávaného českého astrologa mu několikrát po sobě ukázala, že bude členem slavné kapely. Znamením, které rozhodlo pro založení kapely byl fakt, že ostatní členové měli ve svém osudu dle výkladu astrologů podobný osud jako Radek.

JEN TAK TAK

Kdybychom hledali charakteristiku, která by stručně vyjádřila všechny atributy naší kapely, trvalo by to dlouho a možná by z toho vznikla hluboká psychologická studie 😊 Proto se omezíme na konstatování, že jsme parta lidí, kteří se možná dlouhé roky hledali a kteří jsou dnes hodně vděční osudu (Nebo čemu?), že se směli najít. Snaha o radost z dobré muziky, která by se přenesla na posluchače, je zřejmě nejvýstižnějším vyjádřením našich záměrů. V tomto prostředí je nám dobře a snad je to z našich skladeb, které jsou ponejvíce vlastní, také cítit. Neradi vymezujeme hranice mezi hudebními druhy, ale zdá se nám, že nejblíže máme k folku, protože ten do sebe dokáže natáhnout veliké množství různých žánrů. A také proto, že v něm hrají významnou roli kvalitní texty.

 

Posuďte sami, nakolik se nám podařilo nás vystihnout, a přijďte na náš koncert.

KAM SE MÁTE VYDAT ZA FESTIVALEM?

MÍSTO KONÁNÍ FESTIVALU:

Festival se bude konat v areálu obecního kempu, přímo u břehů Staňkovského rybníka.

STAŇKOV ŽIJE

PARKOVÁNÍ

Parkování je pro návštěvníky festivalu ZDARMA a je vyhrazeno na začátku obce Staňkov.

Následně se vydáte pěšky podél břehu rybníka

cca 1 km. 

PARKOVÁNÍ PRO ZTP

Je v místě konání festivalu a cesta Vám bude vysvětlena na parkovišti. Děkujeme za pochopení.

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI FESTIVALU: