STAŇKOV ŽIJE

 ZVEME VÁS NA 1. ROČNÍK  FESTIVALU NA BŘEHU

V SOBOTU 31. 7. 2021.

TĚŠÍME SE NA VÁS

STAŇKOV ŽIJE

FESTIVAL NA BŘEHU 31. 7. 2021

Zde Vám představujeme areál obecního kempu, kde proběhne 1. ročník festivalu s názvem

FESTIVAL NA BŘEHU

Proč název festivalu Na břehu? 

Rádi bychom tímto upozornili na dominantu naší obce, kterou je bezesporu 

STAŇKOVSKÝ RYBNÍK 

FESTIVAL NA BŘEHU - HUDEBNĚ EDUKAČNÍ PROJEKT

STAŇKOV ŽIJE

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

Připravujeme pro Vás ojedinělý projekt – hudební festival spojený s edukační částí, která bude zaměřena na významné osobnosti či významné události naší obce.

Seznámíme Vás s historií i současností naší obce a v neposlední řadě se můžete těšit na vystoupení předních country, bluegrassových

a rockových kapel.

ZDE VÁM PŘEDSTAVUJEME OSOBNOSTI, KTERÉ PŘIVÍTÁME NA NAŠEM FESTIVALU

STAŇKOV ŽIJE

Bc. JANA SRNEC KARLOVSKÁ

Starostka obce

Starostka obce Staňkov od roku………

STAŇKOV ŽIJE

Bc. JANA SRNEC KARLOVSKÁ

Starostka obce

Starostka obce Staňkov od roku………

STAŇKOV ŽIJE

Bc. JANA SRNEC KARLOVSKÁ

Starostka obce

Starostka obce Staňkov od roku………

zde vám předtavujeme kapely, které uslyšíte na našem festivalu

STAŇKOV ŽIJE

 PERGAMEN

je hudební skupina z Českých Budějovic, produkuje převážně hudbu ve stylu bluegrass music, pocházející původně ze země za velkou louží.   Občas se v jejím repertoáru vyskytnou i písně na pomezí BG Music, country či folku a v neposlední řadě, třeba i lidové písně s vlastní aranží.  Skladby, které se nacházejí v jejich repertoáru, pocházejí většinou od světoznámých autorů z USA, jako jsou např. A. Kraus a Union Station, Blue Higway, Northern Lights, L.R.B., T. Trischka, D.Lawson a Quicksilver a mnoho mnoho dalších.

RYBNÍKÁŘI

Jsou hudebně-divadelní skupina. Poprvé se objevila v roce 1988 na oblastním kole Porty a od té doby hraje nepřetržitě více než 30 let. Od začátku se zaměřuje převážně na vlastní tvorbu ovlivněnou trampskou, swingovou, folkovou a country písní. Rybníkáři se 6x probojovali do národního finále Porty, poprvé v roce 1993. Rybníkáři hrají na koncertech, hudebních a divadelních festivalech, nejen muziku, ale i pohádky pro děti. Pořádají i vlastní hudební a divadelní pořady a festivaly. Za zmínku určitě stojí 17 ročníků festivalu „Jihočeské zpívání“ v Trocnově, populární letní festival pro děti „Pohádkový Chlum u Třeboně“ pořádaný od roku 2001 i pět ročníků „Vodnického Splavu“ na Slezské Hartě. 

STAŇKOV ŽIJE
STAŇKOV ŽIJE

PACIFIK

Pacifik je tuzemská kapela, která vznikla v roce 1971 a která se věnuje folkové, trampské a country hudbě. U zrodu skupiny stáli na začátku 70. let kapelník Tony Linhart a manželé Helena a Václav Maršálkovi, kteří v minulosti působili ve skupinách Drnkači a Mantrap. Později se k nim přidali ještě zpěvačka Hana Veselá-Sýkorová a sólový kytarista Miloš Tůma. V současnosti má kapely čtyři členy, k nimž patří široce uznávaný kytarista a zpěvák Tony Linhart, zpěvačky Helena Maršálková a Martina Nová a kytarista a zpěvák Honza Frühwirt. Skupina Pacifik dodnes patří k populárním stálicím české folkové scény.

NOVÁ SEKCE

Kapela vznikla v roce 1988.  Šla vždycky svojí cestou, přičemž mixuje vlastní tvorbu a modernější proudy bluegrassu.

Vystoupení mají spád a skupina dokáže diváky pobavit dobrou muzikou a nekonformním humorem.

Kapela nyní opět střídá vlastní tvorbu a to nejlepší z převzatého repertoáru pro zahraniční koncerty, prostě klasická Nová Sekce.

V roce 1993 vítězství na finále Porty

STAŇKOV ŽIJE
STAŇKOV ŽIJE

TOM TONES

Je parta ostřílených muzikantů, kteří již dávno vědí co posluchačům nabídnout. Každý z nich si prošel spoustou kapel a vše jak se zdá se zúročí právě v TomTones, kapele která hraje moderní country, rock´a´roll až po rockové balady

celý program je složen z písní Tomáše Tichého a je postaven na jeho elektrické kytaře, která je vybavena nevídaným systémem B/G benderem. Jedná se o systém táhýlek a pružin, ve kterých se stejně nikdo nevyzná

Kromě vlastních českých textů a vlastní – půvotní hudby vás kapela nadchne dobrou náladou a správným chlapským humorem

MLÉKOJEDI

Bluegraasová kapela z Neratovic

STAŇKOV ŽIJE
STAŇKOV ŽIJE

P.R.D.I.

P.R.D.I. je nepochybně na výsost libozvučný a poetikou nabitý název, co říkáte! Kapela letos slaví už devatenácté narozeniny, takže by třeba nějaký vítr mohl přinést nové myšlenky a hudební impulsy. Úsměvný název sice ani náznakem nevypovídá o charakteru muziky, kterou kluci hrají, ale o jejich smyslu pro humor a recesi určitě ano. A tahle »dobrá nálada« je cítit z každého tónu jejich muziky. Je to pohodová muzika plná hudebních nápadů, humoru a nenápadně podávaných životních mouder. 

Když je člověk slyší poprvé, je překvapen. Zvukem kapely, samozřejmostí instrumentální dovednosti, hudebními nápady, tím, jak to všechno báječně šlape a žije.

NEZMAŘI

Folková skupina NEZMAŘI byla založena počátkem roku 1978 čtyřmi “otci zakladateli” Pavlem Zajícem, Zdeňkem Hejkrlíkem, Zdeňkem Svobodou a Lubošem Hrdličkou, původně jako scénická kapela Divadla dramatických textů s půvabnou zkratkou DDT, působícím pod ochrannými křídly Jihočeského divadla.

Skupina NEZMAŘI je charakteristická vícehlasým vokálem s doprovodem akustických nástrojů. Její repertoár tvoří převážně vlastní písně ale i světová folková klasika.  Za léta aktivního koncertování posbírali všechna ocenění, která se v tomto žánru udělují. Kromě plzeňských Port jsou také držiteli dvou Zlatých klíčů. Tato prestižní cena se uděluje pro nejlepší skupinu roku v kategorii Folk&Country.

STAŇKOV ŽIJE

KAM SE MÁTE VYDAT ZA FESTIVALEM?

MÍSTO KONÁNÍ FESTIVALU:

Festival se bude konat v areálu obecního kempu, přímo u břehů Staňkovského rybníka.