STAŇKOV ŽIJE

 ZVEME VÁS NA 1. ROČNÍK  FESTIVALU NA BŘEHU

V SOBOTU 31. 7. 2021      od 13:00 hodin

TĚŠÍME SE NA VÁS

STAŇKOV ŽIJE

FESTIVAL NA BŘEHU 31. 7. 2021

Zde Vám představujeme areál obecního kempu, kde proběhne 1. ročník festivalu s názvem

FESTIVAL NA BŘEHU

Proč název festivalu Na břehu? 

Rádi bychom tímto upozornili na dominantu naší obce, kterou je bezesporu 

STAŇKOVSKÝ RYBNÍK 

VSTUPNÉ 200 Kč

ZTP a děti do 12 let ZDARMA

Možnost stanování

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

ČASOVÝ HARMONOGRAM:

časkapelastyl
13:00 – 14:00Flow Trackfolk
14:00 – 15:00Nová Sekcebluegrass
15:00 – 16:00Pavlína Jíšováfolk
16:00 – 17:00Pacifik trampská
17:00 – 18:00Rybníkářicountry
18:00 – 19:00TomTonesmoderní country
19:00 – 20:20P.R.D.I.folkrock
20:20 – 22:00Nezmařifolk
STAŇKOV ŽIJE

Mediální partner:

STAŇKOV ŽIJE
STAŇKOV ŽIJE

Připravujeme pro Vás ojedinělý projekt – hudební festival spojený s edukační částí, která bude zaměřena na významné osobnosti či významné události naší obce.

Seznámíme Vás s historií i současností naší obce a v neposlední řadě  se můžete těšit na vystoupení předních country, bluegrassových              a rockových kapel.

zde vám představujeme kapely, které uslyšíte na našem festivalu

FLOW TRACK

Jihočeská hudební skupina, poskládaná z muzikantů z Českých Budějovic, Soběslavi, Veselí nad Lužnicí a Jindřichova Hradce.

Název Flow Track je vyjádřením touhy po klidné, pohodové cestě hudebním i normálním světem, setkávání s prima lidmi v zajímavém a vlídném prostředí.

Kapelu založili na přelomu roku 2016/17 Iva Hovorková a Pavel Jarčevský původně jako duo, do něhož postupně přibrali Karla Metelce a Luboše Kalvase. V současné sestavě hrají od května 2020, kdy je svedla dohromady série šťastných náhod.

Jejich hudební projev je charakterizován nejčastěji jako folk, protože ten do sebe pojme spoustu dalších žánrů, ve kterých se cítí hudebně dobře. Hrají převážně vlastní tvorbu .

RYBNÍKÁŘI

Jsou hudebně-divadelní skupina. Poprvé se objevila v roce 1988 na oblastním kole Porty a od té doby hraje nepřetržitě více než 30 let. Od začátku se zaměřuje převážně na vlastní tvorbu ovlivněnou trampskou, swingovou, folkovou a country písní. Rybníkáři se 6x probojovali do národního finále Porty, poprvé v roce 1993. Rybníkáři hrají na koncertech, hudebních a divadelních festivalech, nejen muziku, ale i pohádky pro děti. Pořádají i vlastní hudební a divadelní pořady a festivaly. Za zmínku určitě stojí 17 ročníků festivalu „Jihočeské zpívání“ v Trocnově, populární letní festival pro děti „Pohádkový Chlum u Třeboně“ pořádaný od roku 2001 i pět ročníků „Vodnického Splavu“ na Slezské Hartě. 

STAŇKOV ŽIJE

PACIFIK

Pacifik je tuzemská kapela, která vznikla v roce 1971 a která se věnuje folkové, trampské a country hudbě. U zrodu skupiny stáli na začátku 70. let kapelník Tony Linhart a manželé Helena a Václav Maršálkovi, kteří v minulosti působili ve skupinách Drnkači a Mantrap. Později se k nim přidali ještě zpěvačka Hana Veselá-Sýkorová a sólový kytarista Miloš Tůma. Bohužel v lednu letošního roku zemřel kapelní Tony Linhart. Zbývající členové kapely, zpěvačky Helena Maršálková a Martina Nová a kytarista a zpěvák Honza Frühwirt stáli před rozhodnutím jak a zda vůbec pokračovat dále. „ZDA“ nakonec velmi rychle a jednoznačně rozhodly ohlasy kamarádů a fanoušků.
Otázka „JAK“ pokračovat, byla ale o dost těžší. S novým členem Pacifiku, dlouholetým kamarádem a skvělým muzikantem jirkou Maškem zamakali a výsledek jak věří, stojí za to. Těší se, že nový zvuk pacifických písniček potěší jak návštěvníky Staňkovského festivalu, tak Tonyho v nebeském kempu.

NOVÁ SEKCE

Kapela vznikla v roce 1988.  Šla vždycky svojí cestou, přičemž mixuje vlastní tvorbu a modernější proudy bluegrassu.

Vystoupení mají spád a skupina dokáže diváky pobavit dobrou muzikou a nekonformním humorem.

Kapela nyní opět střídá vlastní tvorbu a to nejlepší z převzatého repertoáru pro zahraniční koncerty, prostě klasická Nová Sekce.

V roce 1993 vítězství na finále Porty

STAŇKOV ŽIJE
STAŇKOV ŽIJE

TOM TONES

Je parta ostřílených muzikantů, kteří již dávno vědí co posluchačům nabídnout. Každý z nich si prošel spoustou kapel a vše jak se zdá se zúročí právě v TomTones, kapele která hraje moderní country, rock´a´roll až po rockové balady

celý program je složen z písní Tomáše Tichého a je postaven na jeho elektrické kytaře, která je vybavena nevídaným systémem B/G benderem. Jedná se o systém táhýlek a pružin, ve kterých se stejně nikdo nevyzná

Kromě vlastních českých textů a vlastní – půvotní hudby vás kapela nadchne dobrou náladou a správným chlapským humorem

PAVLÍNA JÍŠOVÁ

Pavlína Jíšová se hudbě věnuje celý život. Výraznou jihočeskou osobností se stala především jako zpěvačka folkové hudby a příbuzných žánrů. Její hlas je možné slyšet na více než sedmdesáti albech české produkce.

Autorské písně, texty a hudbu představuje ve svých samostatných písničkářských recitálech v doprovodu akustické kytary nebo v dámském triu Pavlína Jíšová & Bababand.

STAŇKOV ŽIJE
STAŇKOV ŽIJE

P.R.D.I.

P.R.D.I. je nepochybně na výsost libozvučný a poetikou nabitý název, co říkáte! Kapela letos slaví už devatenácté narozeniny, takže by třeba nějaký vítr mohl přinést nové myšlenky a hudební impulsy. Úsměvný název sice ani náznakem nevypovídá o charakteru muziky, kterou kluci hrají, ale o jejich smyslu pro humor a recesi určitě ano. A tahle »dobrá nálada« je cítit z každého tónu jejich muziky. Je to pohodová muzika plná hudebních nápadů, humoru a nenápadně podávaných životních mouder. 

Když je člověk slyší poprvé, je překvapen. Zvukem kapely, samozřejmostí instrumentální dovednosti, hudebními nápady, tím, jak to všechno báječně šlape a žije.

NEZMAŘI

Folková skupina NEZMAŘI byla založena počátkem roku 1978 čtyřmi “otci zakladateli” Pavlem Zajícem, Zdeňkem Hejkrlíkem, Zdeňkem Svobodou a Lubošem Hrdličkou, původně jako scénická kapela Divadla dramatických textů s půvabnou zkratkou DDT, působícím pod ochrannými křídly Jihočeského divadla.

Skupina NEZMAŘI je charakteristická vícehlasým vokálem s doprovodem akustických nástrojů. Její repertoár tvoří převážně vlastní písně ale i světová folková klasika.  Za léta aktivního koncertování posbírali všechna ocenění, která se v tomto žánru udělují. Kromě plzeňských Port jsou také držiteli dvou Zlatých klíčů. Tato prestižní cena se uděluje pro nejlepší skupinu roku v kategorii Folk&Country.

STAŇKOV ŽIJE

KAM SE MÁTE VYDAT ZA FESTIVALEM?

MÍSTO KONÁNÍ FESTIVALU:

Festival se bude konat v areálu obecního kempu, přímo u břehů Staňkovského rybníka.

STAŇKOV ŽIJE

PARKOVÁNÍ

Parkování je pro návštěvníky festivalu ZDARMA a je vyhrazeno na začátku obce Staňkov.

Následně se vydáte pěšky podél břehu rybníka

cca 1 km. 

PARKOVÁNÍ PRO ZTP

Je v místě konání festivalu a cesta Vám bude vysvětlena na parkovišti. Děkujeme za pochopení.